Bergen Fallskjermklubbs oppvisningsteam
bestående av klubbens fremste hoppere er klar for fallskjermoppvisningen på 17.mai!


På selveste 17.mai har vi flyområdet over Bergen Sentrum. Landingsområdet vårt på 17.mai er i Lille Lungegårdsvann, like ved Festplassen og ett yrende folkeliv.
Fallskjermoppvisningen på nasjonaldagen er klubbens mest sette oppvisning; uten tvil og uten sidestykke.

I omtrent 4000ft høyde åpner de skjermen. Fallskjermhopperen bærer en røykboks eller flagget til en av våre samarbeidspartnere. Flagget foldes ut i det skjermen er bærende og blir hengende bak fallskjermhopperen på vei ned til landingspunktet.

Det er ikke alle som har badekaret midt i storstuen, men det har Bergen i Lille Lungegårdsvann og Festplassen. Det at vi får lande her denne dagen, er et høydepunkt for våre fremste hoppere som i år består av Marianne Dypå, Andreas Løtuft, Steffen Nystad og Sverre Aleksandersen.

Flaggene vi bærer i år tilhører våre samarbeidspartnere Hennig Olsen is, Sparebanken Sogn og Fjordane, Skydive Voss og WayBack som gjør det mulig å gjennomføre denne oppvisningen.

Møt opp på Festplassen eller ved Lille Lungegårdsvann 17.mai klokken 13:15 og få med deg årets fallskjermoppvisning.
BFSK 
Oppvisningsteam